Rugby Club Praga Praha > Smolná prohra v nastaveném čase

Smolná prohra v nastaveném čase

25.10.2008

foto Martin "Had" Vacekfoto Martin "Had" Vacek
foto Martin "Had" Vacek
foto Martin "Had" Vacekfoto Martin "Had" Vacek
foto Martin "Had" Vacek
foto Martin "Had" Vacekfoto Martin "Had" Vacek
foto Martin "Had" Vacek
foto Martin "Had" Vacekfoto Martin "Had" Vacek
foto Martin "Had" Vacek
foto Martin "Had" Vacekfoto Martin "Had" Vacek
foto Martin "Had" Vacek
foto Martin "Had" Vacekfoto Martin "Had" Vacek
foto Martin "Had" Vacek
foto Martin "Had" Vacekfoto Martin "Had" Vacek
foto Martin "Had" Vacek
foto Martin "Had" Vacekfoto Martin "Had" Vacek
foto Martin "Had" Vacek
foto Martin "Had" Vacekfoto Martin "Had" Vacek
foto Martin "Had" Vacek

První historické semifinále nové soutěže jsme odehráli na půdě letošního favorita soutěže, který v podzimní soutěži ještě nepoznal hořkost porážky. Naše poslední vzájemné utkání bylo velice vyrovnané, a tak se očekávalo, že to bude opět velmi napínavý souboj o postup do finále, které se odehraje na neutrální půdě a na novém fotbalovém stadionu FK Slavia Praha v Edenu.

K utkání jsme přistupovali velice zodpovědně, když jsme měli opět plnou lavičku náhradníků a ještě trenér musel dva hráče nechat na tribuně. Před utkáním jsme řešili dva významné problémy, kterými byly potíže s koleny Pavla Syrového a Martina Boháče. Nakonec oba hráči se dali dohromady a především Pavel překvapil všechny své spoluhráče, když nastoupil k tomuto utkání. Touha hrát finále byla větší než bolest zraněného kolene.

V prvním poločase jsme hráli velice zodpovědně, když jsme velice dobře bránili a nedávali jsme soupeři příliš prostoru k ohrožení našeho brankoviště. Při tréninku jsme hodně pracovali na obraně, abychom eliminovali nepříjemné protiútoky našeho zkušeného soupeře. Bohužel se Tatře podařilo po naší chybě v rozehrávce kopnout do poskakujícího míče na zemi k našemu pětkovišti, který následoval rychlík Roman Rygl, a také se mu podařilo položit první pětku zápasu bez úspěšného kopu na branku (stav 5:0). Následně jsme se opět snažili najít skulinku v obraně soupeře, ale jen těžko se hledala. Měli jsme jednu možnost trestného kopu na branku, ale bohužel se nám nepodařilo snížit náskok soupeře. Dále jsme se snažili zatlačit Tatru na její polovině. Z toho tlaku jsme nakonec položili pětku. Vše začalo po rychle rozehraném trestném kopu Martinem Boháčem, který vybídl Syrového s následnou přihrávkou na Karla Junga, který si už nekompromisně došel pro vyrovnávací pětku přes bránícího protihráče. Bohužel se Petr Čížek netrefil na branku i z možného důvodu zraněného stehna (stav 5:5). Tímto skóre rozhodčí Tůma ukončil první poločas.

Druhým poločasem začalo v podstatě všechno nanovo. Cítili jsme, že máme na to Tatru porazit a tak jsme dali do druhého poločasu všechno, co v nás bylo. Nasazení bylo vysoké a tempo celého zápasu se muselo líbit i divákům, kteří si našli cestu na toto semifinálové utkání. Ve druhém poločase bylo utkání stále velice vyrovnané s mnoha pohlednými akcemi. Výsledek se hnul až po naší akci, která byla velice ragbyová. Naše útokovka Petr Čížek zamířil vysokým kopem na otevřené křídlo, kam si doběhl pro tento kop Jan Kudrna a položil další naší pětku v tomto utkání. Tímto se poprvé pragovka dostala do vedení. Ještě se podařil úspěšně prokopnout následný kop na branku (stav 5:12). Tímto jsme se opět klasicky trochu ukolébali a Tatra musela začít více hrát, aby se pokusila zvrátit nepříznivý vývoj zápasu. Samozřejmě začala více zlobit a tlačila se na naší polovinu, což se jim docela i dařilo, jelikož jsme začali kupit více zbytečných nepřesností, které nás svazovaly na naší straně. Tatra snížila náš náskok až po trestném kopu na branku (8:12). Nyní zbývalo kolem patnácti minut do konce utkání a Tatra musela stále zvyšovat svou aktivitu, aby si vybojovala postup do finále. A to se jim povedlo, když zahráli po nacvičeném signálu autové vhazování. Oswald hodil krátký aut na prvního, který mu to ihned vrátil, a Oswaldovi už nic nebránilo v cestě položit druhou pětku Tatry. Tím se dostal soupeř do vedení o jeden bod. Honner opět neproměnil kop na branku (stav 13:12). Nyní začalo správné drama, které si toto semifinále zasloužilo. Do konce řádného času zbývalo kolem pěti minut. Následně jsme my začali zase tlačit do soupeřovy obrany, až se nám podařilo vybojovat jeden trestný kop na branku, který byl zahrán pravděpodobně již v 80. minutě zápasu a ten se také podařilo Kudrnovi prokopnout (stav 13:15). Nyní se už zdálo, že si finále v Edenu zahrajeme, ale bohužel ještě nebyl konec utkání. Tatře už nezbývalo nic jiného než všechno vsadit do útoku a zkusit nás zatlačit na naší polovině a pokusit se ještě něco vymyslet. A to se jim podařilo v poslední akci zápasu, kdy po několika fázích si to nakonec rozhodili do již nepřipravené naší obrany a Oswald nahrál nabíhajícímu Honnerovi, který tímto uzavřel celý dramatický zápas. Tatru tak poslal do finále KB extraligy (stav 18:15). Hned po této pětce rozhodčí ukončil celé utkání a nám už nezbyl žádný čas něco udělat s nepříznivým skóre.   

Utkání bylo velice pohledné s velice dramatickým závěrem, který nebyl příliš vhodný pro kardiaky. Zápas to byl nesmírně vyrovnaný a mohl vyhrát kdokoliv. Bohužel více toho herního štěstí bylo na straně Tatry a tak nyní můžeme už jen soupeři pogratulovat a popřát hodně úspěchů ve finále, v kterém se střetnou se svým dlouholetým rivalem z Říčan. Mužstvo Říčan vyhrálo na Slavii po podobném scénáři jako u nás 5:3, když Čamrda z Říčan rozhodl položením pětky dvě minuty před koncem!!!


RC Tatra Smíchov - RC Praga Praha 18 : 15 (5 : 5)

Body Praga: Kudrna (1x P; 1x TK; 1x KPP) - 10b.; Jung Karel (1x P) - 5b.

Body Tatra: Honner (1x P; 1x TK) - 8b.; Oswald (1x P) - 5b.; Rygl (1x P) - 5b.

Pětky: 3 : 2

Žluté katy: ----- 

Červené karty: ----


Rozhodčí: Tůma hl. rozhodčí - Borovian, Heřman 


Sestava RC Praga:

První řada: Kalina Petr, Chalaš Ivan, Skopový Mirek

Druhá řada: Voves Jiří, Zelenka Václav

Třetí řada: Khabashvili George (GRU), Boháč Martin, Krutzner R. 

Spojky: Syrový Pavel, Čížek Petr

Útok: Novák Jakub, Kudrna Jan, Kovařík Radim, Jung Karel, Fuchs Jakub

Náhradníci: Novák Michal ml., Forst Tomáš, Stanforf Charlie, Beran Mirek, Kinter Michal, Matras Tomáš, Svoboda L.   

Kdo byl, ale nedostal se do sestavy: Hošek Karel, Hrdina Jaroslav

Kdo nám scházel: Pražan /zraněn/, Madry /zraněn/, Kulhánek /zraněn/, Pfeifer /zraněn/, Hájek /zraněn/, Matějka /???/


Komentáře

Prosím vyplňte všechna pole!
Přidej komentář:

Vytvoř nové téma
Nejste přihlášen, pro zveřejnění vaší zprávy je třeba opsat kontrolní kód
Kontrolní kód
klikni na obrázek pro novýklikni na obrázek pro nový=

AKCE

 

SPONZOŘI

 

 

 

 

 

AKCE

 

SPONZOŘI